Jednodenní nebo vícedenní výlet: Který vybrat?

25. 5. 2023

Léto se blíží a vy přemýšlíte, jak slunné dny využít? Pojeďte s námi na vodu! Můžete vyrazit na jednodenní výlet pro zpestření víkendu nebo si zabalit stan a plavit se třeba i čtyři dny. Řekneme si, který typ výletů se hodí pro začátečníky či pro rodiny s dětmi. Ukážeme si to na konkrétních plavbách, které si posléze můžete rezervovat přímo u nás a užít si tak bezstarostný odpočinek.

Jednodenní výlety

Pokud vyrážíte na vodu poprvé se svými dětmi, tento typ výletu bude vhodný právě pro vás. Záleží, jak staré ale vaše dítě je. Jestli se jedná například o tříleté, bude nejlepší si vybrat kratší a méně náročnou trasu s více zastávkami.

Krátké jednodenní výlety jsou na míru dělané i pro lidi, kteří váhají, zda jim je tato aktivita po chuti. Voda je živel a vodáctví lze zařadit mezi adrenalinové sporty. Pokud si nejste jistí, sáhněte po krátké trase.

Tři Krumlovské meandry

Jedná se o okruh městem Český Krumlov. Na trase dlouhé přibližně dvě hodiny narazíte na super zastávky, kde se budete moci i najíst. Vaše děti si tak vyzkouší na vodě vše potřebné a ani nebudou mít čas se nudit. Na řece na vás budou čekat tři jezy, ale nemusíte se jich bát. I začátečník z této trasy vyvázne suchý. Na konci z lodi vystoupíte pouze pár minut chůze od centra malebného města.

Pánové z Rožmberka

Nenechte se zmást, jednodenní výlet nemusí být pouze na dvě hodiny. Pokud máte odrostlejší děti či si jednoduše chcete dát více do těla, můžete na vodě strávit skoro celý den. Tento konkrétní výlet zabere přibližně 6 hodin. Na této trase nesmíte přijít o prohlídku hradu Rožmberk, patří k nejvyhledávanějším místům na řece Vltavě! Pokud jste však začátečník, nepodceňte své síly a dejte na naše rady. Trasa totiž obsahuje 7 jezů a ne každý je stejný. Tento výlet je složitější především kvůli jednomu jezu, který je určen spíše zkušeným vodákům. Ale nic se neděje, takové informace se od nás dozvíte, můžete klidně z raftu vystoupit a jez tak bezpečně obejít.

Vícedenní výlety

Pokud se těšíte na kempování a chcete na vodě strávit více dní, proč ne? Jestli jste si jistí,  že vás to bude bavit a jste dostatečně připraveni na tento druh dobrodružství – směle do toho! Ani začátečníci se vícedenních výletů nemusí bát.

Stejně tak to platí i pro rodiny s dětmi. Samozřejmě pokud hovoříme o dětech, které mají alespoň 3 roky. S kempováním s vašimi ratolestmi se však pojí i další bezpečnostní tipy. Tábořiště se nachází u řeky, proto se doporučuje dětem nechat bezpečnostní vestu i mimo raft. Děti jsou většinou ranní ptáčata. Pokuste se proto rozložit si stan v té klidnější části ve vybraném kempu. Ne každý totiž vždy ocení váš osobní budík v 6 ráno.

Plaváčci a plavčíci

Jedná se o dvoudenní trasu z Českého Krumlova do obce Boršov nad Vltavou. Je jako dělaná pro rodiny s dětmi či pro ty, kteří chtějí zažít jednu z klidnějších plaveb po řece Vltavě. Na trase na vás čeká Farma Krmítko, kde se zabaví vaše děti při krmení zvířátek. Zatímco dospělí mohou odpočívat ve vířivce se sklenkou prosecca. Mírný proud řeky vás převeze dohromady přes 6 jezů, zatímco vy budete moc rozjímat nad krajinou a vybírat si, kde uskutečníte další zastávku.

Vltavský maraton

Tady už se budeme bavit o něčem jiném. Trasa obsahuje 12 jezů a je přímo nabitá vším, co můžete na vodě zažít. Nejen řeka zde může vyzkoušet vaši výdrž. Po cestě budete mít možnost zdolat skálu či se z kempu můžete vydat za malebným výhledem a vychlazeným pivem na vrch Studenec. Jste připravení na 4 denní plavbu z Vyššího Brodu do Boršova nad Vltavou?

Našli jste výlet, který vás nadchnul? Doufáme, že ano. Pokud vás napadají nějaké dotazy, neváhejte se na nás obrátit. S rezervací našeho výletu dostanete veškeré detailní informace, které budete potřebovat. Pokud stále váháte nad tím, který výlet pro vás bude nejvhodnější, obraťte se na nás a s společně to vykoumáme. V naši nabídce se nachází více možností různých tras, jedna tam čeká určitě právě na vás. Tak ahoooj!

Související příspěvky