Na vodu se Dvěma Pádly a co vše za vás zařídíme?

10. 5. 2023

Začněme pěkně od začátku. Bez čeho se na vodě neobejdete, ale je to zahrnuté v balíčku, který od nás v ceně dostanete?

Při rezervování výletu s námi si budete moci vybrat, jaké plavidlo od nás budete chtít. Samozřejmě záleží, kolik vás v partě pojede. Pokud se poplavíte v páru, budete si moc vybrat, zda budete chtít plastovou nebo nafukovací kánoi. Do 6 lidí vám půjčíme malý raft, a pokud vás bude 7 a více, dostanete od nás raft velký. Každý výlet však nabízí jiné možnosti. Ke svému plavidlu automaticky obdržíte i pádla.

Vodáctví je plné zábavy a adrenalinu, mimo jiné je to i jeden z nejoblíbenějších letních sportů vůbec. Pokud máte už trochu odrostlé dítě, které umí plavat, tato aktivita je i rodinná záležitost, ale bezpečnost především. Proto od nás samozřejmě dostanete i vesty.

Bezpečnost nadevše

Všechny potřebné informace vám sdělíme ještě před tím, než sednete na vodu. Ale když už se bavíme o vypůjčených plovacích vestách, pojďme si tu bezpečnost trochu osvojit už teď.  

Řeka může být i rizikové či nebezpečné a někdy až život ohrožující prostředí. Těmto situacím se dá však povětšinou předejít. A proto uděláte nejlépe, když se připravíte jak po teoretické stránce, tak po té praktické. Jedna z největších chyb na silné a nezkrotitelné řece je, když přeceníte své síly nebo vyloženě machrujete.

Raději bychom počítali s tím, že se aspoň jednou za cestu vykoupete, ať už chcete, nebo ne. Když už v řece skončíte z jakéhokoliv důvodu, například pod jezem, doporučuje se plavat nohama napřed! Řeka není bazén a i v takovém případu je důležité dobře zvolená obuv. Tu si však musíte sbalit sami! Když vás unáší divoká řeka a blíží se k vám překážka, například kámen, je nejlepší náraz utlumit nohama. V takovém případě se vhodný pár bot bude hodit.

Před samotným výletem je dobré prozkoumat řeku, kterou budete sjíždět. Budete tak mít přehled o nebezpečných místech, které se na vaší trase vyskytují. (Tyto informace od nás dostanete po rezervaci jakéhokoliv z našich výletů v přehledné mapě spolu s tipy na ubytování a dobré jídlo po cestě.)

Co další stojí za zmínku je alkohol. Patří do povinné výbavy téměř všech vodáků. Velké množství alkoholu v krvi se však nevyplácí, a to z důvodu, že vyvolává přílišné sebevědomí, ztrátu respektu z řeky, čímž se pak lehce podcení klíčová situace. S alkoholem v krvi či pod vlivem jiných návykových látek byste se na vodu pouštět neměli.

Doprava

Následně vás dopravíme k místu, kde budete na řece začínat. Na konci na vás opět budeme čekat a dovezeme vás k vašemu autu.

Barel/sud

Bohužel to není sud piva, ale druh “zavazadla”, který vám na raftu nepromokne. Ten od nás též dostanete. Do něj má následně přijít vše, co nechcete mít mokré. Jak už jsme si jednou řekli, je dost pravděpodobné, že se za cestu minimálně jednou vykoupete, a to včetně všeho, co budete mít v kánoi uloženo.

Garance vrácení peněz

Pokud s našimi službami nebudete spokojení, vrátíme vám peníze. Jestliže něco nebude fungovat dle představ či něco nedopadne podle předem domluvených kritérií, budeme dělat maximum pro nápravu ke spokojenosti všech zúčastněných stran. Váš spokojený vodácký zážitek je pro nás klíčový.

Proud zábavy

Hned po rezervaci konkrétního termínu vám přijdou užitečné tipy společně s detailní mapou. U každého výletu se nabízí různé tipy na zastávky. Nebojte se, poradíme vám se vším, co z koryta řeky nesmíte přehlédnout či kdy se vyplatí z raftu vystoupit a jít si nějaké místo prozkoumat po svých. Ne nadarmo se malebné město Český Krumlov stalo památkou UNESCO. 

V horkých letních dnech je základ dodržovat dostatečný pitný režim a ani na tento druh zastávek jsme nezapomněli. Vltavu máme všichni najetou a prostě víme, kde je to nejlepší.

Nyní je už jasné, co dostanete od nás. V našem lodním deníku najdete i tipy na věci, které si musíte vzít vy, tak se před odjezdem nezapomeňte podívat.

Pak už dostanete jen dvě pádla, a můžete jet!

Související příspěvky