Pohled ostřílených vodáků aneb proč vyrážet na vodu víckrát za sezónu?

10. 6. 2023

Ahoooj!

Tak co? Už jste byli na své první vodě? Letní prodloužený víkend na vodě s kamarády, vychlazené plechovky piva, večerní táborák a oblíbená muzika. To zní fakt skvěle. Většina lidí ale odjede svou první vodu, a poté už si ten čas znovu nenajdou. Snad to není váš případ. Pokud ano, přicházíte o mnoho. Co všechno je před vámi během sjíždění prvních jezů skryto? A proč byste měli vyrážet na vodu častěji, klidně i víckrát za sezónu? Pokusíme se vám to přiblížit. Abyste to ale zjistili na vlastní kůži, je potřeba vyrazit na kajak nebo raft víckrát. Uvidíte, že vás tato forma odpočinku chytne a vy budete pádlovat vstříc novým zážitkům s nadšením každé léto.

Zpomalení a detox od sociálních sítí

Na vodě prostě nebudete mít čas na telefon. To vodáky spojuje – prožívání daného okamžiku teď a tady. Potřebujete být totiž maximálně přítomní a připravení reagovat. Telefon si tedy odlepte od dlaně, hoďte ho do barelu, ať ho v případě cvaknutí neutopíte, a otevřete oči. Budete koukat, jak je ta příroda dobíjecí. Zhluboka se nadechněte a zapomeňte na všechny strasti běžného života. Tady na vodě jste jen vy, vaši přátelé a pádla. A to je dost možná přesně to, co si během svého vodáckého poprvé nestihnete uvědomit. Obzvlášť pokud jedete pouze na krátkou trasu. Jakmile si na vodu zvyknete a začnete vyrážet častěji, zjistíte, že se rázem „potápíte“ do úplně jiného světa.

Posílení týmového ducha

Vodáctví je spojené s přáteli, rodinou nebo jiným týmem. Na vodu nikdy nevyrazíte jen tak úplně sami. Proto je to naprosto skvělá aktivita pro posílení týmového ducha. Ostřílení vodáci jsou trpěliví, empatičtí a mají tah na branku. Pokud jste se tedy připletli do party lidí, která by potřebovala malinko utužit, voda je ten nejlepší nápad. Je to ideální aktivita pro rodiny, které se společně nevídají tak často nebo jako náplň teambuildingu. Věříme, že vás ale napadne spousta dalších příležitostí, kde by voda mohla pomoci. A to je o další důvod víc, proč vyrážet častěji – průběžné posilování vztahů je totiž velmi důležité pro zachování jejich dlouhodobosti. Společné zážitky totiž lidi nejvíce spojují.

Vývoj dovedností a zvýšení sebevědomí

Vodáctví je dovednost, která se dá naučit a neustále zdokonalovat. Opakované vodácké výlety vám umožní posouvat se dál ve svém umění s pádly, komunikaci a vytrvalosti. Zlepšíte svou techniku pádlování, naučíte se číst vodu a překonávat různé překážky. S každým dalším výletem získáte více sebejistoty a dovedností, které můžete využít při dalších vodáckých dobrodružstvích. Jednoduše řečeno, můžete překonávat sami sebe, a to nejen fyzicky, čímž vás tento sport opravdu okouzlí. Každým výletem můžete tak sjíždět složitější a složitější jezy a zdolávat delší trasy. Pestřejší náplň víkendu už mít prostě nemůžete, tak nezaspěte na vavřínech a vyplujte.

Udržujete tak tělo fit

Vodáctví není jen sezení na lodi a otevírání plechovek piva. Je to sport jako každý jiný – posílení celého těla vás tedy nemine. Každá loď totiž potřebuje koordinaci, což vyžaduje řádnou dávku síly a energie. Jestliže vás tedy úplně neláká propocené tričko ve fitku, vyražte na vodu. Spojení příjemného s užitečným v tu chvíli nabude extrémního významu. Trávit čas venku u vody s přáteli, objevovat místa, kde jste ještě nikdy nebyli a během toho se ještě udržovat fit, to je sen. Takže jednou rozhodně nestačí. 

Celkově vzato, častější jezdění na vodácké výlety přináší mnoho výhod. Nabízí relaxaci, fyzickou aktivitu, společenské zážitky a možnost rozvoje dovedností. Pokud si tedy užíváte vodního dobrodružství, je to skvělý důvod, proč je zařadit do svého programu častěji než jen jednou za sezónu. Omrkněte proto naše vodácké výlety a vyberte si ty pravé pro vás. My zařídíme všechno ostatní. 

Související příspěvky