Na vodu s přáteli: Co si nenechat ujít a na co se připravit?

14. 6. 2023

Dovolená v Česku s přáteli? Za nás rozhodně ano. Ale je třeba to vzít malinko aktivněji. Jet na víkend na “Mácháč” opravdu už není tolik atraktivní, jako tomu bývalo před lety. Nyní si svůj společný čas můžete užít o mnoho více. Co vyrazit na vodu? Nemusíte mít zkušenosti ani vybavení. Vlastně se nemusíte starat o nic, můžete na to mít lidi – nás. Co všechno voda s přáteli obnáší, co si nenechat ujít a co respektovat? Pojďme si to společně přiblížit.

Vyrazte na více dní

Vytáhněte kamarády na delší výlet. Spěte pod stanem, v kempových chatkách nebo hamakách. Tak si vodu totiž užijete úplně nejvíce. Díky vícedennímu itineráři si budete moct dopřát večerní zábavu, o kterou společně jistě nebudete mít nouzi a navíc si tak opravdu odpočinete. Výlet na vodu je totiž právoplatná dovolená. A my vám ji pomůžeme zorganizovat tak, abyste na ni nikdy nezapomněli. Omrkněte náš speciální výlet Pařba mezi kláštery, který je navrhnutý přesně pro vás – skupinu kamarádů s nadšením pro noční život a dobré pití. Do lodi vám totiž zajistíme i plovoucí lednici, do které se vejde až 24 kousků!

Na alkohol ale opatrně

Kuráž je třeba doplňovat, a aby nepřišla kocovina, je třeba s touto hydratací vytrvat i v ranních hodinách. To vše samozřejmě víme, na kocovinu a strach není na vodě nikdo zvědavý. Je potřeba se ale hlídat a rozhodně se nepropíjet do stavu, kdy by se pro vás jezy staly nepřekonatelnými a tím pádem nebezpečnými. I kuráž má totiž své limity. Dokud ale po cestě neztrácíte pádla, obsah svého žaludku, neobtěžujete ostatní vodáky a dokážete udržet směr lodi, je to v pohodě. Slunko ale dokáže být v tomto ohledu velmi nevyzpytatelné. To pravděpodobně všichni víme. Takže balení čistého pití je rozhodně dobré mezi výbavu zařadit.

Noční život v Krumlově a plovoucí bar

Přibalte si s sebou i nějaký ohoz na večerní drink. V Krumlově totiž narazíte na několik nočních klubů a barů, ve kterých budete moct zahnat žízeň i vyčerpání z celého dne na vodě. A pokud se vám nebude chtít přímo do víru města, v kempech si zábavu také najdete. Na všechna místa od nás dostanete hromadu tipů, takže si budete moct vybrat opravdu to nejlepší z nejlepšího. A žízně se bát nebudete muset ani přímo v lodi. Pokud vám dojdou plechovky, které od nás dostanete, což může být klidně hned, rozhodně byste po cestě neměli minout plovoucí bar. Tam si doplníte zásoby pohodlně tak, aniž byste museli z lodi vystoupit. To je sen každého vodáka, nebo ne?

“My jsme si vodu v partě fakt užili. Je to úplně jiná forma zábavy než to, na co jsme klasicky zvyklí. Bylo to super hlavně proto, že lidi, se kterými jsem na vodu vyrazil, umí rozjet party na max a v kempech jsme poznali hromadu lidí, co to měli úplně stejně.”

  • Adam, účastník výletu Pařba mezi kláštery

Bacha na ponorku

Když už budete na lodi, do ponorky se opravdu nežeňte. Máme samozřejmě na mysli tu mentální ponorku, která nastává velmi rychle v případě, že jste ve špatné společnosti. Nezapomeňte, že budete několik dní sdílet se svou partou barel na všechny věci, stan a věnovat jí 100 % svého času. Výběr těch pravých námořníků je tedy proto stěžejní. Doporučujeme vyjet na vodu s dlouholetými přáteli, které dobře znáte. A to i v rizikovějších situacích. Na vodě se může cokoliv stát a i přes to, že vám nechceme přivolávat nic zlého, je potřeba na to myslet. Všichni byste se na sebe tedy měli moct naplno spolehnout a věřit si. 

Vodáctví je o přátelství a zábavě. Tak se pojďte společně zasmát při sjíždění jezů, přiťuknout si oblíbeným drinkem a užít si dovolenou, během které nemusíte nic řešit. Všechno vám zařídíme, tak si dejte nohy pěkně nahoru a relaxujte.

Související příspěvky