Co všechno si vzít na vodácký výlet?

25. 3. 2022

Zapomeňte teď na detaily jako loď, pádlo, vesta nebo barel. Toto všechno budete mít od nás. Důležitější je teď to, co si musíte vzít vy.

Raft je plavidlo a pluje po vodě, takže budete potřebovat: plavky, tričko a šortky. Když svítí sluníčko, pak opalovací krém, pokrývku hlavy a brýle. Počítejte s tím, že je občas potřeba se namočit a šlápnout do vody. Zvolte tedy obuv ideálně gumovou, která vám ovšem neuplave. Na souši už můžete nosit, nač jste zvyklí. Sbalte se do zavazadla, které nepromokne, ideálně do sudu. Připravte suché oblečení (termoprádlo a fleece), rychleschnoucí ručník a pláštěnku. Možná vám to přijde hodně, ale i za letního podvečera nebo rána ve stinných meandrech nebo kempu teplou mikinu oceníte. Pokud plánujte spát pod stanem, pak oceníte lehký jednoduše rozložitelný a složitelný stan, únava bývá značná. Spacák ať máte z umělých vláken, nikoli péřový, pokud ho nechcete využít jako zásobárnu vody. Je lety ověřené, že nutně budete aspoň jednou potřebovat čelovku, nůž (multitool), sirky (zapalovač), lékárničku, repelent, doklady a peníze v nepromokavém obalu.

Vybavení už tedy máte v malíčku! Jestli ještě nemáte vybraný výlet, teď je ten správný čas. Pak si třeba můžete přečíst, který jez vámi dá nejvíc zabrat a kde se při svém výletu určitě zastavit.

Související příspěvky