Jak se připravit na vodu?

28. 4. 2023

Ahoooj!

Chystáte se poprvé na vodu? Přemýšlíte, co všechno je potřeba zařídit, abyste si to všechno užili podle plánu a mohli se v klidu odreagovat? Máte štěstí, že zrovna pádlujem kolem, protože pro vás máme cenné rady a tipy, které vám s těmito přípravami pomohou. Není toho moc a při výběru té správné vodácké společnosti na vašich bedrech tolik zařizování nezůstane. Například my, Dvě Pádla, za vás drtivou většinu věcí rádi zajistíme.

Dvě Pádla - Poprvé na vodu

1. Vodácká půjčovna vs. Nákup vybavení

Pokud jste na vodě ještě nikdy nebyli, bude moudřejší si to vybavení nejprve půjčit a všechno si vyzkoušet. Jak už jsme navíc i výše zmínili, vodácká společnost dokáže zařídit i spoustu věcí, takže mimo investovaných peněz ušetříte i čas se zařizováním.

Výhody půjčení vodáckého vybavení od Dvou Pádel:

  • Nižší investice, pokud se nechystáte brázdit vodu každý týden
  • Nebudete se muset zaobírat převozem kánoí a dalšího mohutného vybavení – vše zařídíme
  • Dostanete podrobný itinerář s tipy na kempy, místa, kde se budete moct dobře najíst a rady, které jistě využijete ke sjíždění peřejí a jezů
  • Neřešíte transfer z parkoviště k vodě ani z cílového bodu zpět k autu – Dvě Pádla vás svezou
  • Budete mít zajištěné parkování pro vaše auto

Nákup vlastního vybavení se vyplatí zkušenějším a zapáleným vodákům, kteří vědí, že budou na vodě značnou část sezóny. Věci, které ale budete potřebovat tak či tak, jsme sepsali v našem starším článku Co si vzít na vodácký výlet. Jedná se o základní vybavení, které jistě nebude velkou položkou na vašem nákupním seznamu, jelikož ho budete mít jistě všichni doma.

2. Zajištění kempu či jiného ubytování

Na vodu se vyplatí jet alespoň na víkend. Jen tak načerpáte tu pravou energii a vibrace vodáctví. Vyzkoušet si hezky spaní v kempu, lovit své osobní věci v barelech a večer si opéct špekáčky na ohni. To všechno má své nezapomenutelné kouzlo. Pokud vám to ale čas nedovolí, rádi vám zrealizujeme i jednodenní vodácké výlety, v tom nebude žádný problém. Pokud se ale rozhodnete pro vícedenní vodu, budete potřebovat ubytování – kemp. S každým zakoupeným výletem u nás, Dvou Pádel, dostanete i hezky zpracovanou mapu vaší vybrané trasy. V ní najdete i tipy na ubytování, restaurace a různé rady, které se vám budou hodit při sjezdu řeky. Všechna místa, která vám skrz naši mapu doporučujeme, jsou námi vyzkoušená a jsme si naprosto jistí, že vás tam čeká pohodlí a spokojenost. V případě, že si výlet organizujete sami, budete si muset vhodný kemp najít sami a ne vždy se můžete trefit.

3. Pojištění pro jistotu

Pojištění úrazu je dobré mít vždy, i když se zrovna nevydáváte vstříc dobrodružství na divokou vodu. V tomto případě bude ale třeba pojistku na daný termín trochu upravit a zahrnout do ní sportovní aktivity. Více vám samozřejmě prozradí váš pojišťovací poradce. Toto ale není to, co byste měli podcenit. Dobré pojištění je základ jistoty. S ním budete moct mít čistou hlavu a pádlovat beze strachu.

No a zbytek? Ten zařídíme za vás. Vyzvedneme vás na parkovišti, odvezeme k vodě a poté pro vás přijedeme do vašeho cíle. Pomůžeme vám se zapůjčeným vybavením, poradíme, kde se zastavit na to nejlepší pivo a jídlo a zařídíme, abyste si váš vodácký výlet užili na maximum. Známe nabízené trasy jako vlastní rafty, můžete se na nás spolehnout. Na vás je hlavně už jen to, abyste si s sebou dovezli dobrou náladu, a partu lidí, se kterou si užijete nevšední vodácký zážitek. Dvě Pádla, a jedeš.

Související příspěvky