Zažijte TOP vodáckou sezónu se Dvěma Pádly!

20. 7. 2023

Letní prázdniny jsou v plném proudu a úplně vybízejí k různým výletům, dovoleným a trávení času venku s přáteli je během těchto měsíců smysluplnější než jindy. Proč tedy nevyrazit na vodu? Vodácká sezóna sice začíná už v druhé polovině dubna, ale pozor. Tento její začátek je vhodný spíše pro zkušené. Pokud nad sjížděním řek teprve váháte a nikdy jste si to ještě nezkusili, rozhodně je dobré to realizovat v průběhu letních prázdnin. Méně prší, je tepleji, voda je klidnější a sjezdy bezpečnější. Jak se na takový výstup z komfortní zóny ale připravit? V tomto článku vám prozradíme, co vše je třeba zařídit, a i to, jak si práci co nejvíce ulehčit. 

Výbava na vodu

Co všechno budete potřebovat na vodácký výlet? Není toho málo, co se nutné výbavy týče. Osobních věcí by ale zároveň nemělo být moc. Ideální je dodržovat tohle zásadní pravidlo: Pokud je možné to utopit a nezáleží na tom váš život, nechte to doma. Samozřejmě, že bez telefonu a powerbanky dnes nevyrazí vůbec nikdo, ale všechno ostatní je dobré z výbavy vynechat. 

Nutnou výbavou myslíme logicky následující:

  • Lodě, 
  • pádla,
  • barely, 
  • naplánovanou trasu,
  • jídlo a pití na cestu, 
  • zajištěné ubytování či kemp,
  • odvoz lodí.

Tohle všechno jsou věci, bez kterých se neobejdete. Jak už jsme psali, není jich málo a sehnat je v sezóně může být občas problém. Proto jsme tu ale my – Dvě pádla. Půjčíme vám nejen samotné vybavení, ale i všechno ostatní a zařídíme, abyste se nemuseli o nic starat. 

Proč je lepší si nechat vodácký výlet zprostředkovat? 

Sezóna je plná nadšených vodáků. Půjčovny jsou dražší a navíc za vás nic víc nevyřídí. My to máme trochu jinak. My vám pomůžeme se vším a moc rádi. Voda je totiž naší vášní a budeme se snažit, aby se stala i tou vaší. Dvě Pádla stačí k radosti. 

Půjčení lodí nechte na nás, zajistíme vám nejlepší cenu. Pádla jsou samozřejmostí. Barely, aby se vám věci nerozmočily, vám připravíme také a itinerář, mapu jezů, tipy na restaurace, ubytování, kempy a podobné věci, to od nás dostanete jakbysmet. Odvezeme vás k řece a poté vás i přivezeme. A o vaše auto se hezky postaráme na našem parkovišti. Na vašich bedrech zůstane už jen špetka starostí, které si přiblížíme níže. 

A pokud se teď bojíte, že to bude stát zbytečně moc peněz, věřte, že vám peníze dokážeme i solidně ušetřit. Stačí se mrknout na ceny lodí okolo. 

Co ale zařídit musíte vy? 

Dostanete od nás nespočet super vyzkoušených tipů na kempy. Pokud si u nás tedy vyberete vícedenní výlet, budete si muset cestu rozvrhnout a zařídit si místo v kempech po cestě. Nebojte se, rádi vám poradíme a pomůžeme vám odhadnout časové rozmezí mezi sjezdy. Je přece potřeba si ještě nechat chvíli pro opékání špekáčků nebo jedno točené.

Další nutností je jídlo. Svačináři zatím nejsme, proto vám přátelsky radíme, že alespoň drobné jídlo s sebou je velmi dobrý nápad. Na vodě vám dost možná rychle vyhládne, takže se něco na zub bude hodit. Se spokojeným břichem se pádluje mnohem lépe. 

No a to je celé. Pokud se vám tedy nechce zařizovat všechny nezbytnosti, rozhodně se na nás obraťte. Zvolit si tu bezstarostnější cestu je vždy dobrý nápad. Tak si svou vodáckou dovolenou užijete na maximum a odvezete si ty nejlepší vzpomínky. Sjíždění jezů vám jich totiž vytvoří hned několik. Tak se o to nenechte ochudit, vezměte Dvě Pádla a hurá na vodu. 

Související příspěvky