Jak se chovat na vodě II.

18. 4. 2022

O půjčené lodě a vybavení se starej tak, jako by bylo tvé vlastní. Pokud nemáš úctu k vlastním věcem, chovej se k půjčenému raději jako k půjčenému.

Pádlo používej zejména k pádlování a obraně před žraloky a krokodýly. Používat pádlo jako lžíci je společensky nepřípustné.

Záchranná vesta není podsedák. Je to svrchní část oděvu, která ti může zachránit život nebo tě během plavby zahřát. Pokud se potřebuješ nutně cele obnažit, učiň tak raději na břehu.

Barel není sedátko, pokud se promáčkne, může přestat těsnit. Pokud přestane těsnit, dostane se do něj voda. Pokud se věci uvnitř promáčí, zvlhnou i tobě oči, až to zjistíš.

Když loď přenášíš po souši, snaž se jí s kamarády vždy vzít tak, abys zbytečně neodíral dno o zem. Bude to mít tu výhodu, že ti do lodi nepoteče a nepotopí se.

Na tábořišti zůstávej člověkem. Respektuj provozní řád a porušuj ho jen tak, abys ostatní nerušil/a a neomezoval/a.

Nedělej na řece ani kolem ní nepořádek. Kolem řeky je spousta zastávek k nepořádku určených, kde můžeš vyhodit odpadky. Pamatuj také, že řeka není zvědavá ani na tajemství tvých útrob.

Pokud se během plavby rozhodneš občerstvit na některé ze zastávek, nezapomeň vytáhnout loď z vody nebo ji přivázat, aby ti neuplavala. Také nepřivazuj loď k jiné lodi, která není vytažená na břeh nebo přivázaná tak, aby neuplavala.

Související příspěvky